10025 Sk No:8 A.O.S.B Çiğli/İZMİR 0532 291 80 49

Neden Midye Dolma?

Neden Midye Dolma?

Midye denizlerde yaşayan, yassı solungaçlılar ailesinden, solungaçla solunum yapan, boyları 5 ila 60 cm arasında, yaklaşık 12-14 yıl yaşam süresi olan omurgasız canlı türüdür. Midyelerin çenetleri (kabukları) siyah ve ovaldir. Çenetlerin iki tarafı da birbiriyle aynıdır. Yaklaşık olarak 11000 midye türünün olduğu bilinmektedir. Denizlerde kıyıya yakın kesimlerde sert cisimlere, kayalıklara yapışarak yaşamaktadırlar.


Midye eti özellikle A, B ve C grubu vitamin içeriği bakımından zengindir. Bunun yanında kalsiyum, demir ve fosfor gibi mineraller içermektedir. Omega-3 yağ asitleri sayesinde sağlıklı beslenmenize destek olur.


Türkiye’nin son yıllarda parlayan lezzeti olan midye dolmalarımız, özel rasyonlarla hazırlanmış baharatlı iç pilav ile birleştirilerek sizlere sunulur. Alanında öncü markalarla çalışarak tedarik zincirimizi yüksek kalite standartlarında gerçekleştirmekteyiz.


Çiftlikler

Ülkemizde son on yılda birçok midye üretim çiftliği kurulmuş olup bu çiftlikler Tarım Ve Orman Bakanlığı tarafından onaylıdır. Düzenli olarak izlenen ve analizleri yapılan midye çiftliklerinden ürünler soğuk zincir bozulmadan tesisimizce teslim alınmaktadır.